U nedelju smo održali prvu ovogodišnju trackday.rs challenge trku izdržljivosti. To je bila prava trka izdržljivosti kako za motocikle tako i za vozače koji su se borili sa paklenom vrućinom.

Ove godine imalo smo nešto više ekipa u odnosu na prethodnu godinu jer je učešće na takmičenju uzelo 15 ekipa koje su se nadmetale za pobedu u 4 klase: 1000 pro, 1000 Rookie, 600 pro i 600 Rookie.

trackday.rs challenge

U najjačoj kategoriji 1000 pro pobedu je odnela je ekipa Love Rich ispred ekipe Samku Moto Land, dok je treće mesto zauzela ekipa Dijamant.

Pobeda u klasi 1000 Rookie pripala je Spark Racing Team, drugo mesto osvojila je BMW Tim 031 ekipa

U 600 Pro pobedu je odnela Moto Land Racing Ekipa, drugoplasirana je bila No Name ekipa, a treće mesto je zauzela ekipa Track Day Mania.

Klasa 600 Rookie brojala je dve ekipe od kojih je uspešnija bila Moto Meme ekipa ispred Rookie Racing tima.

Vremena ostvarena tokom trke:

Tokom trke vladala je fer borba, a svi takmičari i pomagači u boksu bili su izuzetno disciplinovani. U toku trke nije bilo padova kao ni većih mehaničkih problema, pa hitna pomoć i bezbednosno vozilo na sreću nisu imali potrebu da intervenišu.

Vozače je bodrilo nešto preko 150 navijača koji su došli da užvaju u zvuku motora i zanimljivoj borbi na stazi.

Najuspešnije ekipe odlikovane su medaljama i peharima.

Sledeći Trackday.rs Challenge zakazali smo za 1. septembar. Sudeći po trendu porasta broja ekipa savetujemo vam da krenete sa pripremama za narednu trku koja će biti još posećenija.

Slike sa trackday.rs challenge trke možete pogledati ovde.